Tweedeklassers Pollux en Leusden hebben zich vrijdagavond geplaatst voor de laatste zestien van de Silver Cup Heren. De wedstrijden van tweedeklassers Dordrecht en Shot werden gestaakt. Titelhouder Rijswijk en voormalig winnaar Houten blijven in de race voor bekerwinst.
Pollux zorgde voor een verrassing door eersteklasser en finalist van 2019, Zoetermeer, met 3-2 uit te schakelen. Leusden was in eigen huis met 1-0 te sterk voor Apeldoorn, uitkomend in de Eerste Klasse.
Derby leidde met 5-3 tegen Dordrecht toen het duel na 55 minuten werd stilgelegd. Bij Shot–Oss stond de thuisploeg met 2-1 voor toen ook deze wedstrijd na 37 minuten werd gestaakt. Op dit moment is nog niet duidelijk wanneer deze wedstrijden worden uitgespeeld.
Een van de spannendste affiches van de avond was de ontmoeting tussen Maarssen en Qui Vive. Na een gelijkspel in de reguliere speeltijd (2-2) moest een shoot-outserie de beslissing brengen. Maarssen bleef daarin kalm en trok met 4-2 aan het langste eind.
Rijswijk, winnaar van de Silver Cup in 2024 en finalist in 2023, had de handen vol aan Rood-Wit, maar wist uiteindelijk met 3-1 te winnen. Houten, de bekerwinnaar van 2022, versloeg Zwolle overtuigend met 0-3.
Dames
Op vrijdagavond werden ook vijf inhaalwedstrijden gespeeld in het damestoernooi van de Silver Cup. Van de twee ploegen uit de Tweede Klasse wist alleen IJsseloever zich te plaatsen voor de laatste zestien, ten koste van Deventer.
De ontmoeting tussen beide teams werd eerder dit seizoen gestaakt in het derde kwart bij een 0-1 stand in het voordeel van IJsseloever. In de resterende speeltijd breidde de ploeg de voorsprong verder uit en won uiteindelijk met 2-0.
Ook het duel tussen Alecto en HUDITO werd hervat. De wedstrijd begon vrijdag in het tweede kwart bij een 1-0 voorsprong voor Alecto. HUDITO wist het tij niet meer te keren en verloor met 3-1.
Voor tweedeklasser Drunen zit het toernooi erop na een nederlaag tegen Zwart-Wit (5-1). Phoenix boekte een 2-0 zege op Drunen, terwijl EHV – de winnaar van de Silver Cup in 2019 – met 3-1 te sterk was voor Fletiomare.
Programma achtste finales 21 maart
West
Alecto (1) – Westerpark (1)
AMVJ (1) – Alkmaar (1)
AthenA (1) – Zoetermeer (1)
Noord-Oost-Midden
Ede (1) – EHV (1)
IJsseloever (2) – Phoenix (1)
Zuid
Oss (1) – HCAS (1)
Nuenen (1) – DES (1)
Nieuwegein (1) – Zwart-Wit (1)
Uitslagen inhaalduels zesde ronde dames:
Uitslagen zesde ronde heren:
West
Midden-Oost
Zuid
by Hockey.nl